Deprecated: Non-static method JSite::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /www/doc/www.centrumkoze.sk/www/templates/gk_shop_and_buy/lib/framework/helper.layout.php on line 193

Deprecated: Non-static method JApplication::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /www/doc/www.centrumkoze.sk/www/includes/application.php on line 536

Starostlivosť o kožu


Starajte sa o kožu!

Koža je veľmi jemná a zaslúži si osobitné zaobchádzanie. Po určitom čase, a to najmä ak nie je o kožu riadne postarané sa na koženom povrchu bude prejavovať jeho vek. Pravidelným používaním ochranných prostriedkov na údržbu kože túto vo vašom vozidle ochránite a pomôžete predchádzať mnohým nežiaducim javom. 

Tu sú niektoré pokyny pre pravidelnú údržbu: Pravidelne odstraňujte prach vysávaním povrchu kože. Dôrazne odporúčame použitie konkrétnych FENICE produktov pre starostlivosť a čistenie interiérov automobilov. Použitie iných druhov výrobkov, ako sú rôzne detergenty  alebo neutrálne mydlá, môžu poškodiť kožu. Ihneď odstráňte rozliate kvapaliny suchou čistou handričkou. Neutierajte! Pravidelné čistenie zabraňuje hromadeniu mastnoty a iných nečistôt v koži. Prípravok CAR LEATHER PROTECTOR bol navrhnutý, aby chránil kožu a predĺžil životnosť interiérov automobilov najmenej o 35%. Nové kožené výrobky pred ich samotným používaním ochráni vytvorením neviditeľnej, priedušnej bariéry, ktorá zlepší odolnosť proti škvrnám, a samotné následné čistenie bude potom oveľa jednoduchšie, a tým aj menej finančne nákladné.

FENICE STAROSTLIVOSŤ – čistenie interiérov automobilov. Autosedačky by mali byť čistené najmenej raz za mesiac. Je potrebné odstrániť patinu nečistôt, ktoré sa hromadia a pomaly ničia povrch. Táto patina je jasne viditeľná na svetlých miestach, ale má rovnaký negatívny vplyv aj na tmavé farby, hoci je vidieť menej.

  Problémy:
 • Špina a znečistenie
 • Suchá, tvrdá a vŕzgajúca koža
 • Mazivo, olej
 • Atrament
 • Pleseň
 • Zvratky

TYPY KOŽE

ANILÍNOVÁ KOŽA (tiež nazývaná prírodná)


Povrch tejto kože je farbený transparentnými farbami. To vytvára efekt podobný morenému drevu. Farba neprekrýva štruktúru, ale ostáva prírodná a dobre viditeľná. Anilínová koža má určité nedostatky, je na nej viditeľný podpis prírody, čím je zabezpečené, že každá useň je jedinečná. Táto koža má minimálnu povrchovú ochranu, takže je viac citlivá na účinky opotrebenia. Pre zachovanie jej prirodzenej krásy je bezpodmienečne nutné pravidelné čistenie a ochrana od samého začiatku používania.

SEMIANILÍNOVÁ KOŽA


Tento typ kože je mierne pokrytý pigmentovanou vrstvou, aby sa dosiahla jednotnejšia farba a lepšie skryli drobné chyby. Aby sa zachoval prirodzený vzhľad kože, je farba nanášaná striekaním. Tento povlak poskytuje len ľahkú ochranu a je nutné túto kožu pravidelne ošetrovať od samotného začiatku.

PIGMENTOVANÁ KOŽA


Toto je najrozšírenejšia povrchová úprava, pričom jednotný vzhľad povrchu kože je dosiahnutý náterom pigmentov a živíc, a následne nanesením ochrannej krycej vrstvy. Je ideálna pre široké použitie, ako napr. nábytok či automobilový priemysel s filozofiou „používať bez problémov". S pomocou produktov Fenice sa táto koža ľahko udržuje. Taktiež je možné túto kožu plne renovovať a opravovať.

NUBUK


Táto koža je vlastne anilínová koža, ktorá má brúsenú plochu a je jemná so zamatovým povrchom. Vzhľad a dojem z týchto koží sú neporovnateľné a používajú sa tam, kde nie je predpoklad intenzívneho používania. Špeciálna starostlivosť o nubuk je dôležitá, vyžaduje sa čistiť ju od začiatku používania. FENICE má špecifické produkty pre starostlivosť a ochranu kože nubuk.

PULL UP


Módne trendy prichádzajú aj odchádzajú, ale voskové a olejované kože sú tu vždy. Názov "PULL UP - vytiahnuť", ktorý je použitý, popisuje jedinečnú vlastnosť tohto typu kože, tiež známu ako "Timberland" pomenovaná po dobre známom výrobcovi obuvi. Táto koža bude po natiahnutí svetlejšia alebo odhalí iný, svetlejší odtieň. Túto kožu ošetrujeme nanášaním špeciálneho voskového alebo olejového prípravku.

BYCAST KOŽA


Táto technika spočíva vo vytvorení dokončovacieho filmu nanášacím papierom. Lepidlo sa nanáša na film, a potom je tento film natlačený na kožu. Z hotovej kože sa potom odstráni krycí papier a tým sa zobrazí dokonale jednotný povrch. Po natiahnutí Bycast bude koža svetlejšia a akonáhle sa uvoľní, jej pôvodná farba sa vráti.

Koža

 • Profesionálne čistenie
  Ošetrovanie, impregnácia
  Čistenie škvŕn a fľakov, zažratej špiny a mastnoty
  Oprava kože
  Opravy prerezaných, prepálených, opotrebovaných miest
  Renovácie veteránov (oldtimer servis)
  Hotelový servis kože
  Renovácie kožených volantov
  Lepenie a tmelenie trhlín a prasklín
  Kompletné a čiastočné renovácie kože
  Farbenie a tónovanie
  Odstraňovanie zápachu
  Povrchové úpravy kože

Textil, mikrovlákno (Alcantara)

 • Profesionálne hĺbkové čistenie textilu a čalúnenia
  Odstraňovanie špecifických škvŕn a fľakov, zažratej špiny a mastnoty
  Odstránenie zápachu z čalúnenia a textílií
  Ochrana a impregnácia

Prihlásiť alebo Registrovať