Deprecated: Non-static method JSite::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /www/doc/www.centrumkoze.sk/www/templates/gk_shop_and_buy/lib/framework/helper.layout.php on line 193

Deprecated: Non-static method JApplication::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /www/doc/www.centrumkoze.sk/www/includes/application.php on line 536

Najčastejšie otázky

Je vôbec potrebné starať sa o kožu?

Hovorí sa, že ľudia si predsa kupujú „kožu“ aby sa o ňu nemuseli starať. Na kožu veľmi negatívne pôsobí vonkajšie prostredie, ako sú nečistoty, každodenné používanie a poveternostné vplyvy. Tým dochádza k poškodzovaniu povrchu kože, k strate farby, a tým k výraznému zníženiu jej životnosti. Koža sa tak častokrát stáva tvrdá, nepríjemná na dotyk, stráca svoje základné pozitívne vlastnosti. S použitím prípravkov FENICE môžete predĺžiť životnosť kože až o 35%.

Dokážete vyčistiť interiér môjho auta profesionálnym spôsobom, aj kožu, aj textil, aj plasty?

Samozrejme. Sme schopní dezinfikovať aj vyčistiť interiéry automobilov, a to aj hlboko zakorenené znečistenie na koženom povrchu, textilnom povrchu a automobilových plastoch.

Je možné odstrániť atramentové škvrny, opraviť prerezané miesta, alebo prepáleniny cigaretou z mojej sedačky?

Všetko, čo musíte urobiť, je navštíviť našu webovú stránku a kontaktovať nás telefonicky, mailom alebo pomocou formulára na našej webovej stránke v sekcii KONTAKTY.

Ak chcem nezáväznú ponuku na opravu nejakého poškodenia koženého interiéru ako mám postupovať?

Najideálnejšie je kontaktovať nás mailom, kde popíšete spôsob vzniku poškodenia a priložíte aj niekoľko fotografií poškodených miest. Pomôžete nám tak spoľahlivejšie a efektívnejšie špecifikovať druh a rozsah poškodenia. Zavoláme vám späť a ostatné detaily spolu doriešime telefonicky.

Mám auto so svetlým koženým interiérom, kde koža nebola nikdy čistená. Na povrchu kože sa nachádza patina a myslím, že sa to už nedá vyčistiť. Čo mám robiť?

Ak bola koža na sedačkách pravidelne čistená a ošetrovaná, jej čistenie býva spravidla oveľa ľahšie. V opačnom prípade špina útočí na povrch kože. V tomto prípade je potrebné najprv použiť silný čistič a pomocou špeciálnej špongie odstrániť zakorenenú nečistotu. Potom sedačku utrieť vlhkou handričkou a ošetriť naším špeciálnym prípravkom, ktorý zabezpečí neviditeľnú ochrannú bariéru na povrchu kože.

Na mojej sedačke mám otlačenú farbu z džínsov. Je možné to vyčistiť?

Častokrát, najmä na svetlých odtieňoch koží sú viditeľné otlačené farebné škvrny od džínsov, ktoré sa nedajú bežnými prípravkami odstrániť. Ak ste kožu ošetrovali pravidelne naším impregnačným prípravkom, je možné túto škvrnu očistiť pomerne jednoducho, použitím špeciálneho prípravku. Ak ste kožu neošetrovali, existuje samozrejme tiež riešenie, ale je nákladnejšie, a je nutné problém riešiť s autorizovaným technikom. Kontakt vám samozrejme poskytneme v závislosti na mieste, kde bývate.

Ako často by som mal používať impregnačný prostriedok na ošetrenie a ochranu kože na mojich sedačkách?

Prostriedok na ochranu kože by sa mal používať po každom čistení interiéru automobilu. Na koži sa vytvorí ochranná bariéra, ktorá umožňuje sedačky ľahšie čistiť a udržiavať ich príjemné aj na dotyk.

Ako často by som mal čistiť sedačky v mojom aute?

Sedačky by sa mali čistiť najmenej 1x za mesiac, aby sa odstránila tzv. patina nečistôt z kože. Táto patina je zjavne viditeľná na svetlých kožiach, ale rovnako škodlivý vplyv má aj na tmavých kožiach.

Ako dlho môžem skladovať vaše výrobky?

Väčšinu výrobkov je možné používať viac ako dva roky (niekedy až do 5 rokov) pri zachovaní predpísaných skladovacích podmienok (uzavretá nádoba, izbová teplota, ideálna vlhkosť...) Farby a zmesi musia byť použité ihneď po ich namiešaní bez skladovania. Čas spotrebovania je vždy uvedený na etikete výrobku.

Môžem si aj ja čistiť a ošetrovať kožený interiér?

Samozrejme. V našej ponuke nájdete špeciálne sady prípravkov vhodných na čistenie a ošetrenie kože. V priloženom návode nájdete presný postup ako postupovať. V prípade, že sa vám nepodarí vyčistiť kožu, môžete nás kontaktovať, odporučíme vám ďalší postup, ktorý bude musieť vykonať profesionálny servis.

Ako sa môžem stať profesionálnym servisom?

Stačí, ak nám pošlete váš kontakt a záujem o spoluprácu. Zavoláme vám a dohodneme si stretnutie, kde vám vysvetlíme všetko podstatné.

Koža

 • Profesionálne čistenie
  Ošetrovanie, impregnácia
  Čistenie škvŕn a fľakov, zažratej špiny a mastnoty
  Oprava kože
  Opravy prerezaných, prepálených, opotrebovaných miest
  Renovácie veteránov (oldtimer servis)
  Hotelový servis kože
  Renovácie kožených volantov
  Lepenie a tmelenie trhlín a prasklín
  Kompletné a čiastočné renovácie kože
  Farbenie a tónovanie
  Odstraňovanie zápachu
  Povrchové úpravy kože

Textil, mikrovlákno (Alcantara)

 • Profesionálne hĺbkové čistenie textilu a čalúnenia
  Odstraňovanie špecifických škvŕn a fľakov, zažratej špiny a mastnoty
  Odstránenie zápachu z čalúnenia a textílií
  Ochrana a impregnácia

Prihlásiť alebo Registrovať